nasıl seçmeliyim

warning: Creating default object from empty value in /home/haysev/domains/haysev.org/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Köpek Satın Alırken Cinsi Nasıl Seçilmelidir ?

Köpek almak sorumluluk ister!

Evinize yeni bir aile üyesi getirmeye hazır mısınız ? Köpek sahiplenmeye karar verdiyseniz bunun ne sorumluluklar getirdiğini düşünmeli ve bunun için hazır olmalıyız.

Köpek almak konusunda hazırsanız eğer,sorumluluklarını araştırmanızı öneririz.

Şuan da yaşam tarzınıza, kişiliğinize ve gereksinimlerinize göre uygun bir köpek cinsi seçme sürecindeyiz. Çünkü bu süreç birlikte yaşayacağınız uzun vadeli önemli bir karardır. Bu kararı doğru bir şekilde vermek biraz araştırma gerektirmektedir.

İnterntten bütün bilgileri bulabilmek mümkün olsa dahi,etrafınızda faydalı olabilcek tecrübeli insanlar varsa, fikir edinmenizi tavsiye ederiz!

Evcil Hayvanıma Nasıl İsimler Seçebirlirim?

hayvanlar isimleriyle kendileri, yani huyları ve görünümleri özdeşirse daha anlamlı olacaktır.

Benim küçükken kuzum vardı o kadar kıvırcık tüyleri vardı ki,adını KIVIRCIK koymuştum.
Kardesim de kendi kuzusuna yumaşıcık tüylü diye YUMUŞ diye seslenirdi ve zamanla isimlerini alıştıklarından ikiside ismini tanıyordu.

İnternet'te, bu konuda geniş kaynaklar yer alıyor. Evcil hayvanlar için yapılmış isim sözlüklerine göz atmaya ne dersiniz?
Hobileriniz neler? Bir müzik aleti mi çalıyorsunuz? O hâlde, siyah-beyaz kedinizin adını "Piyano" olarak seçebilirsiniz. Yemek yapmaktan mı hoşlanıyorsunuz? O hâlde, pamuk beyazı köpeğinizin adını "Sütlaç" koyabilirsiniz. Anlayacağınız, yaratıcı olmanız yeterli!
Bir isim belirlediğinizde, ona, sürekli ismiyle hitap etmeye başlayın. Zamanla, ismine alışacak ve tepki vermeye başlayacaktır. Ancak bu ismin, zor anlaşılır, kişiden kişiye farklı telaffuz edilen bir isim olmamasına da dikkat edin.

Anket

Sitemiz sizce nasıl?:
İçeriği paylaş