köpek cinsleri

warning: Creating default object from empty value in /home/haysev/domains/haysev.org/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Çok Sevilen Şirin Evde Beslenebilen Köpek Cinslerinden Bazıları

Sevimli dost arayanlara,modadan uzak sadece can yoldaşı olacak bir köpek arayanlara işte şirin ve tatlı köpeklerin en popüler olanları:

Küçük köpek cinsleri, ünlüler için popüler bir moda aksesuvarı olsa da çocuklar için harika bir ev hayvanı. Küçük köpek cinsleri, oyuncu oluşlarıyla ve kişilikleriyle bu özelliklerini fazlasıyla telafi ediyorlar. Aileniz için uygun büyümeyen köpek cinsi seçmek, yaşam stiliniz, çocuklarınızın yaşı ve evinizin büyüklüğü de dahil olmak üzere bir çok faktöre dayanır. Birden fazla küçük köpek cinsi var ve her biri bir kaç iyi ve kötü yana sahip. Aşağıdaki bilgiler, ailenize en uygun cinsi seçmenizde size yardımcı olacak.

1. Maltese (Malta Köpeği)

Maltese in Action

Affenpinscher Köpeği

Affenpinscher isminin anlamını hem görünüm hem de davranışlar açısından çok güzel yansıtmaktadır. Almanca ''Affen'' kelimesi maymun, ''pinscher'' ise terrier anlamına gelmektedir. Fransada ise bu ırk bıyıklı küçük şeytan anlamına gelen ''diablotin moustachu'' olarak bilinmektedir.

Affenpinscher apartman yaşamına uygun bir köpektir. Dışarıda oynamaktan hoşlanan Affenpinscher ev dışında yaşayamaz.

Enerjik ve aktif bir köpek olmasına rağmen egzersiz gereksinimi ev içinde veya bahçede yapılan oyunlar ve tasmalı kısa yürüyüşler ile karşılanabilir.

Ortalama boy/kilo: 24 cm ila 28 cm / 3kg ila 4 kg
Huy:

Affenpinscher’lar, arkadaşlığı ve misafirleri severler, sahiplerine gösteri yapmaya bayılırlar. Memnun etmeyi severler ve genelde sessizdirler. Çok nadiren, sıra dışı bir şey olduğunda havlarlar. Kulübeden pek hoşlanmazlar ama zamanla adapte olabilirler.

Köpek ve Köpekler Dünyası

Köpekler can dostu,yoldaş,koruyucu,her koşulda sadık kalabilen hayvanlardır.
köpekler hakkında ne biliyorsak,ne öğrenmemiz gerekiyorsa,eksikleri ve bilgileriyle tanımaya çalişacağız.
Köpek aldım nasıl bakmalıyım?
Köpekler nasıl beslenir?
Köpeklerin cinsleri ve türleri hakkında?Benzer birçok sorunun cevabını bulabileceğiniz bir kitap olacağından emin olabilirsiniz.

Bu arada hep hatırlatacağım sanırım arada,bilgileri ve tecrübbeleri doğrultusunda hayvanlar alemi hakkında paylaşımlarda da bulunabilirsiniz.

Anket

Sitemiz sizce nasıl?:
İçeriği paylaş