hayvan ölümü

warning: Creating default object from empty value in /home/haysev/domains/haysev.org/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Çocuğa Evcil Hayvanın Ölümü Nasıl Açıklanmalı?

Çocuklar yetişkinlere göre hayvanlara daha çok bağlanabilirler.Bu bağlam tabiki hayvanlarının ölümlerinde derin yaralar bırakabilir.
İşte bu durumda gerekli olacak faydalı bilgiler.

Birçok çocuk için evcil hayvanı, bir hayvandan öte bir aile üyesi, en iyi arkadaş, bir sırdaştır. Ne yazık ki evcil hayvanların ömrü hayvan -cocukinsanlarınkinden daha kısa olduğundan, çocuklar yaşamalarının bir döneminde evcil hayvanlarının kaybı ile karşılaşabilir. Bu yaşantı ailedeki herkes için zor olmakla birlikte çocukta da önemli bir etki yaratabilir.

Evcil Hayvanların Ölümü ve Başa Çıkma Yolları Hakkında Öneriler!

Hayvanlar alemi çok sevimliler ve kendilerine öyle bir bağlanır ki insan, ayrılıcağını düşünmek bile üzerken ölmesi demek tabiki bir çöküntüye düşürür.
Bu gibi durumlarda ne yapmalıyız?

Bir sabah uyanıyorsunuz ve bir de bakıyorsunuz ki retriever'ınız sizi uyandırmaya gelmemiş. Artık onunla parkta yürüyüş yapamayacağınız ve işten döndüğünüzde sizi karşılamayacağı gerçeğine alışmanız biraz zaman alıyor. Tıpkı ailenizden birisini kaybetmeniz gibi evcil hayvanınızın ölümü de hayatınızda bir boşluk yaratıyor. Bir yakınınızı kaybettiğinizde etrafınızda sizi teselli edecek insanlar oluyor. Fakat ne yazık ki, çok sevdiğiniz evcil hayvanınızın ölümü diğer insanları pek fazla ilgilendirmediğinden, size onun yasını tek başınıza tutmak kalıyor.

Anket

Sitemiz sizce nasıl?:
İçeriği paylaş