cinsleri

warning: Creating default object from empty value in /home/haysev/domains/haysev.org/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Köpek Türleri ve Cinsleri

Köpekler sahiplenen ve sahibini korumak için bir çok şekilde savamayı göze almış hayvanlardır.

Kimi köpekler polisin yardımcıları olurken,diğer bir cins köpekte koyunların başında kötülüğe karşı tetikte.

yada bazıları çok minikler ve sevimlilkleriyle şımartılan kucaklarda, sıcak evlerde rahatına yanlızlığına yoldaş, mutlullar.
ya daha şanssızları sokaklarda aç,orda burda perişan.

Köpeklerde insanlar kadar, bir hayat yaşam savaşında aslında, başlı başına anlatamak isteyipte söyleyemedikleri ne kadar hiyeleri var kimbilir!!

Sözü uzatmadan köpek,türleri ve cinsleri hakkında kısaca genel bilgiler;

Affenpinscher Köpeği

Affenpinscher isminin anlamını hem görünüm hem de davranışlar açısından çok güzel yansıtmaktadır. Almanca ''Affen'' kelimesi maymun, ''pinscher'' ise terrier anlamına gelmektedir. Fransada ise bu ırk bıyıklı küçük şeytan anlamına gelen ''diablotin moustachu'' olarak bilinmektedir.

Affenpinscher apartman yaşamına uygun bir köpektir. Dışarıda oynamaktan hoşlanan Affenpinscher ev dışında yaşayamaz.

Enerjik ve aktif bir köpek olmasına rağmen egzersiz gereksinimi ev içinde veya bahçede yapılan oyunlar ve tasmalı kısa yürüyüşler ile karşılanabilir.

Ortalama boy/kilo: 24 cm ila 28 cm / 3kg ila 4 kg
Huy:

Affenpinscher’lar, arkadaşlığı ve misafirleri severler, sahiplerine gösteri yapmaya bayılırlar. Memnun etmeyi severler ve genelde sessizdirler. Çok nadiren, sıra dışı bir şey olduğunda havlarlar. Kulübeden pek hoşlanmazlar ama zamanla adapte olabilirler.

CEYLON - Seylan Kedisi

Seylon kedisi hakkında bilgiler;

Seylan Kedilerinin anavatanı Güney Doğu Asyadır. Doğal cinslere Sri Lankada rastlanmıştır. 1984 yılında Dr.Paolo Pellagatta ilk altı adet numune ''Gatto di Ceylon'' adını verdiği kedileri, Hindistanın Kuzey Doğusunda bulunan eski adıyle Seylan şimdiki adıyle Sri Lanka adasından İtalya'ya getirmiştir.Ünü günden güne Italyada artan bu cins kedilere 1988 yılında Gatto di Ceylon dostları adı altında bir klüb kurulmuştur.

Genel Görünümü: Sıkı, kısa tüylü ve ortaboy bır vucut Kafa Yapısı: Orta boy oldukça yuvarlak ve dışa doğru bir yüz, yuvarlak yanaklar, kısa bir burun ve çenesi kuvvetli değildir. Kulakları: Orta boydadır. Birbirine yakın ve tepededır. Vaşak tipli olur. Gözler: Üçgenimsi ve büyükçe yukarı doğru badem şekilinde olur. Göz rengi sarı-yeşil olur. Vucut yapısı: Orta boyda sıkı ve kaslıdır. Bacaklar ve

American Curl Kedisi

İşte ilginç amarikan kedilerinden olan American Curl
kedisi hakkında temel gerekli bilgiler.

Temel Özellikleri

Asil ve mantıklı bir kişiliğe, mükemmel sezgilere ve akılcı bir duyarlılığa sahiptirler. Meraklı davranışları ve hayata pozitif bakışlarıyla hemen dikkat çekerler. Kendileri gibi dışa dönük yaşamayı seven ve hayata olumlu bakan insanlar tarafından tercih edilen bu kediler, iki-üç yıl içinde çocukluktan ergenliğe geçerler.

Taze et dışında, kutu konserve ve hazır mamalarda çok hoşlarına gider.

Görünüş ve Vücut Yapısı

Bu ırk, orta büyüklükte bir kafa yapısına sahip olmasına rağmen; iki kulak arasındaki mesafesinin darlığı nedeniyle oldukça uzun bir kafa yapısına sahipmiş gibi görünür. Irklar arasında en duyarlı kulağa sahip olan American Curl'in kulakları uzun, dik ve ağzına oranla geniş bir yapıdadır.

Anket

Sitemiz sizce nasıl?:
İçeriği paylaş